Lęki, fobie i ataki paniki

Hipnoza a lęki, fobie i ataki paniki

Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby, czym jest lęk. Mniejsze i większe sytuacje stresowe przydarzają się przecież każdemu. Jednak u niektórych ludzi lęki pojawiają się tak często i są tak intensywne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. 

Lęk może być bardzo konkretny (np. lęk przed lataniem, przed pająkami) lub być ogólnym uczuciem niepokoju, które towarzyszy danej osobie w wielu różnych momentach w ciągu dnia. 

 

Lęk zwykle odczuwamy zarówno w ciele jak i w umyśle.

Fizyczne objawy lęku to m.in.:

► suchość w gardle
► pocenie się
► skurcze i bóle brzucha
► jąkanie się
► szybsze bicie serca
► trzęsienie się
► tiki nerwowe
► ucisk w klatce piersiowej

Do mentalnych symptomów lęku zalicza się

► niepokój
► czarne myśli
► uczucie odrealnienia
► gonitwę myśli
► poczucie bezradności i niemocy
► poczucie zagrożenia

Błędne koło lęku

To zupełnie normalne, że czasami odczuwamy lęk związany z różnymi sytuacjami w życiu. Problem pojawia się wtedy, kiedy tych trudnych momentów jest tak dużo, że nasz układ nerwowy nie ma okazji prawdziwie się zregenerować. 

 

Przeciążony układ nerwowy zaczyna reagować stresem i lękiem nawet wtedy, kiedy nie ma ku temu żadnych powodów. Z czasem napięcie się kumuluje i dochodzi do ataku paniki, który zwykle postrzegany jest jako coś bardzo zaskakującego i niespodziewanego. W rzeczywistości jest konsekwencją życia w ciągłym stresie i wołaniem organizmu o odpoczynek.

 

Ponieważ atak paniki odbiera kontrolę nad ciałem i umysłem, większość osób zaczyna się bać jeszcze bardziej. Pojawia się więc silny lęk przed kolejnym atakiem paniki. To właśnie w tym momencie ludzie wpadają się w błędne koło lęku i często przez długi czas nie potrafią się z niego wydostać. 

 

Hipnoza - skuteczny sposób na wyjście z pętli lęku

Lęk to bardzo pierwotna emocja związana z naszym przetrwaniem. Dlatego tak mocno oddziałuje na naszą podświadomość. Często możemy nawet nie wiedzieć czy nie pamiętać, kiedy pętla lęku tak naprawdę się zaczęła lub jaka jest jej prawdziwa przyczyna. 

 

W hipnozie jesteśmy w stanie odnaleźć źródło problemu, a następnie je zneutralizować. To sprawia, że błędne koło zostaje przerwane i nie ma już konieczności ciągłej walki z samym sobą. W ten sposób w podświadomym umyśle pojawia się spokój, a układ nerwowy przestaje reagować nieadekwatnie na sytuacje zewnętrzne.

Hipnoza skutecznie pomaga w różnych rodzajach lęków i fobii.

 

► fobia społeczna, lęk społeczny
► ogólne stany lękowe
► ataki paniki
► lęk przed porażką
► niepokój
► lęk przed wystąpieniami publicznymi
► lęk przed pająkami
► lęk przed przestrzenią
► lęk przed lataniem
► nerwica lękowa
► lęk przed bliskością
► lęk przed prowadzeniem auta

 

Jeśli chcesz się upewnić, czy hipnoza sprawdzi się w przypadku Twojego problemu, kliknij przycisk Zarezerwuj Sesję u góry strony i umów się na na bezpłatną rozmowę telefoniczną.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on tumblr
Tumblr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz porozmawiać o hipnoterapii bezpośrednio? Zostaw swój numer, a skontaktuję się z Tobą