O hipnozie

DESIGN / 14.08.2020

Skuteczność

Według American Health Magazine (Luty 2007r) hipnoterapia jest najbardziej skuteczną terapią dotyczących sfery psychiki i psychosomatyki.

Napisano ponad 12 000 recenzowanych artykułów na temat jej głębokiego wpływu na zmiany w problemach natury emocjonalnej, psychosomatycznych oraz pracy z bólem. Dr Alfred A. Barrios dokonał obszernej analizy, porównując różne podejścia terapeutyczne dla wywołania trwałej zmiany. Badania wykazały 93% skuteczność hipnoterapii, przy wykonaniu 6 sesji; 72% skuteczność terapii behawioralnej, przy wykonaniu 22 sesji; 38% skuteczność psychoterapii, przy wykonaniu 600 sesji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę jak przekłada się to na nakład pracy specjalisty, czasu i pieniędzy.

Statystyki są aż tak korzystne, ponieważ proces hipnoterapeutyczny polega w 100% na pracy z ludzką częścią podświadomą, gdzie defacto znajdują się wszystkie nawyki, przekonania, wyuczone zachowania i inne programy. W podświadomości mamy dostęp do pamięci permanentnej, czyli wydarzeń z całego naszego życia, zaczynając od poczęcia. Żadna inna metoda nie daje tak obszernego wglądu. Dzięki temu możemy w łatwy sposób określić zależności przyczynowo-skutkowo i usunąć ich głęboko zakorzenioną przyczynę. Zamiast uczyć się żyć z problemem lub z nim walczyć, możemy go trwale wyeliminować. 

Wysoka jakość

Jeden z moich fundamentalnych systemów stosowanych podczas hipnoterapii uzyskał certyfikat jakości ISO 9001. Został stworzony przez Dave Elman`a. Jego uczeń, Gerald F. Kein rozwijał ową metodologię pod wzgledem większej skuteczności i szybkości wprowadzania w stan hipnozy. W 1979 r. założył szkołę Omni Hypnosis Training Center, która jest najbardziej rozpoznawalną szkołą hipnozy na całym świecie.

Stosuję również narzędzia drugiego mistrza hipnozy: Miltona Ericksona, którego metoda działania jest zupełnie inna, aniżeli D. Elman`a. Obie uważane są za najskuteczniejsze metody do profesjonalnej pracy terapeutycznej.

Dzięki stałemu poszerzaniu swojej wiedzy tworzę swoje autorskie techniki do pracy m.in. w zakresie: sprawnego i efektywnego zarządzania swoim potencjałem oraz podniesienia swojej świadomości na wyższe poziomy, dzięki pracy z własną energią.

W każdym przypadku moim celem jest 100% efekt. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy z klientem. Jeśli widzę taką potrzebę, często proszę o szersze badania pod kątem zdrowia fizycznego. W taki sposób mam pewność, że nie występuje sabotaż organizmu w postaci braku witamin, problemów hormonalnych etc.

Wszystkie dodatkowe metody należą do niekonwencjonalnych dróg leczenia i wsparcia klienta.

Bezpieczeństwo

Dlaczego ludzie myślą, że hipnoza może być niebezpieczna? Bo nie wiedzą czym hipnoza jest, a czym nie.

Sprawdźmy zatem czy jedno z poniższych błędnych przekonań również posiadasz:

Nie obudzę się – Owszem, nie obudzisz się bo wcale nie zaśniesz. Można osiągnąć poziom śpiączki hipnotycznej, natomiast co czuje klient w takim momencie? – Osiąga tak błogi i przyjemny stan, że przestaje reagować na moje sugestie. Po prostu chce w tym stanie pozostać. Ile więc czasu “wybudzam” taką osobę? – Max 3 minuty.

Nie mogę nic kontrolować, hipnoterapeuta ma nade mną kontrolę – Właśnie, że odwrotnie. W hipnozie uczysz się większej kontroli nad swoim ciałem, umysłem, emocjami. Na co dzień nie możesz sobie znieczulić ręki, zapomnieć swojego imienia, przypomnieć sobie, gdy piłeś mleko z butelki mając roczek. Hipnozę wykonujesz sam, na sobie. To co wykonujesz nieświadomie, ja Cię uczę wykonywać świadomie.

Zrób test i spróbuj zapomnieć swoje imię w 30 sekund. Nie możesz? Jeśli przyjmiesz moją sugestię podczas hipnozy, zapomnisz imię. Sugestię każdą możesz przyjąć lub nie. Wybór zawsze należy do Ciebie.

Hipnoza jest niezdrowa i niebezpieczna – Stan hipnotycznego transu.

Hipnoza zmieni moją osobowość – Nic bardziej mylnego, jeszcze się taki przypadek nie trafił. Hipnozę wykonujesz na sobie, bazując na swoich doświadczeniach, symbolach, odrzucasz lub przyjmujesz moje sugestie. Zmiana zachodzi, natomiast pod względem lepszej jakości życia. Twoja osobowość pozostaje nienaruszona. Jeśli nie lubiłeś koloru czerwonego, rodzynek i choleryków, to nadal możesz ich nie lubić. 🙂 Chyba, że sam poprosisz o zmianę np stosunku do choleryków. Wtedy przyjmiesz moje sugestie dotyczące kontaktów z cholerykami, ponieważ sam chcesz tą zmianę.

Hipnoza to magia – Nie, to wiedza na temat pracy z podświadomością. Naturalny stan umysłu, który doświadczasz kilkanaście razy dziennie nieświadomie.

Stosowanie hipnozy jest zakazane przez Kościół – W 1956 roku papież Pius XII dopuścił stosowanie hipnozy w celach leczniczych. Do chwili obecnej kościół nie ma nic przeciwko.

Po hipnozie nic nie będę pamiętać – Czasami dochodzi do amnezji post-hipnotycznej, natomiast nie u mnie na sesji. Specjalnie daję sugestie, aby wszystko zostało zapamiętane. Mi również zależy, abyś miał się czym chwalić znajomym. 🙂

Nie jestem podatny na hipnozę – Oczywiście, że z jedną osobą pracuję się błyskawicznie, a z inną mozolnie. Dlaczego tak się dzieje? Na odpowiedź składa się wiele czynników, które znajdziecie w zakładce “o hipnozie”. Nie ma czegoś takiego jak podatność na hipnozę, zatem przykro mi, nie masz już wymówek, Ciebie również zahipnotyzuję. 😀