Obserwuj nas:
+48 663 882 916
biuro@hipnozazmiany.pl
O hipnozie

O hipnozie

O hipnozie

Skuteczność

Napisano ponad 12 000 recenzowanych artykułów na temat jej głębokiego wpływu na zmiany w problemach natury emocjonalnej, psychosomatycznych oraz pracy z bólem. Dr Alfred A. Barrios dokonał obszernej analizy, porównując różne podejścia terapeutyczne dla wywołania trwałej zmiany. Badania wykazały 93% skuteczność hipnoterapii, przy wykonaniu 6 sesji; 72% skuteczność terapii behawioralnej, przy wykonaniu 22 sesji; 38% skuteczność psychoterapii, przy wykonaniu 600 sesji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę jak przekłada się to na nakład pracy specjalisty, czasu i pieniędzy.

Według American Health Magazine (Luty 2007 r.) hipnoterapia jest najbardziej skuteczną terapią dotyczących sfery psychiki i psychosomatyki.

Statystyki są aż tak korzystne, ponieważ proces hipnoterapeutyczny polega w 100% na pracy z ludzką częścią podświadomą, gdzie defacto znajdują się wszystkie nawyki, przekonania, wyuczone zachowania i inne programy. W podświadomości mamy dostęp do pamięci permanentnej, czyli wydarzeń z całego naszego życia, zaczynając od poczęcia. Żadna inna metoda nie daje tak obszernego wglądu. Dzięki temu możemy w łatwy sposób określić zależności przyczynowo-skutkowo i usunąć ich głęboko zakorzenioną przyczynę. Zamiast uczyć się żyć z problemem lub z nim walczyć, możemy go trwale wyeliminować. 

O hipnozie

Wysoka jakość

Jeden z moich fundamentalnych systemów stosowanych podczas hipnoterapii uzyskał certyfikat jakości ISO 9001. Został stworzony przez Dave Elman`a. Jego uczeń, Gerald F. Kein rozwijał ową metodologię pod wzgledem większej skuteczności i szybkości wprowadzania w stan hipnozy. W 1979 r. założył szkołę Omni Hypnosis Training Center, która jest najbardziej rozpoznawalną szkołą hipnozy na całym świecie.

Stosuję również narzędzia drugiego mistrza hipnozy: Miltona Ericksona, którego metoda działania jest zupełnie inna, aniżeli D. Elman`a. Obie uważane są za najskuteczniejsze metody do profesjonalnej pracy terapeutycznej.

Dzięki stałemu poszerzaniu swojej wiedzy tworzę swoje autorskie techniki do pracy m.in. w zakresie: sprawnego i efektywnego zarządzania swoim potencjałem oraz podniesienia swojej świadomości na wyższe poziomy, dzięki pracy z własną energią.

W każdym przypadku moim celem jest 100% efekt. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy z klientem. Jeśli widzę taką potrzebę, często proszę o szersze badania pod kątem zdrowia fizycznego. W taki sposób mam pewność, że nie występuje sabotaż organizmu w postaci braku witamin, problemów hormonalnych etc.

Wszystkie dodatkowe metody należą do niekonwencjonalnych dróg leczenia i wsparcia klienta.

O hipnozie

Bezpieczeństwo

Dlaczego ludzie myślą, że hipnoza może być niebezpieczna? Bo nie wiedzą czym hipnoza jest, a czym nie.

Sprawdźmy zatem czy jedno z poniższych błędnych przekonań również posiadasz:

Nie obudzę się” – Owszem, nie obudzisz się bo wcale nie zaśniesz. Można osiągnąć poziom śpiączki hipnotycznej, natomiast co czuje klient w takim momencie? – Osiąga tak błogi i przyjemny stan, że przestaje reagować na moje sugestie. Po prostu chce w tym stanie pozostać. Ile więc czasu “wybudzam” taką osobę? – Max 3 minuty.

“Nie mogę nic kontrolować, hipnoterapeuta ma nade mną kontrolę” – Właśnie, że odwrotnie. W hipnozie uczysz się większej kontroli nad swoim ciałem, umysłem, emocjami. Na co dzień nie możesz sobie znieczulić ręki, zapomnieć swojego imienia, przypomnieć sobie, gdy piłeś mleko z butelki mając roczek. Hipnozę wykonujesz sam, na sobie. To co wykonujesz nieświadomie, ja Cię uczę wykonywać świadomie.

Zrób test i spróbuj zapomnieć swoje imię w 30 sekund. Nie możesz? Jeśli przyjmiesz moją sugestię podczas hipnozy, zapomnisz imię. Sugestię każdą możesz przyjąć lub nie. Wybór zawsze należy do Ciebie.

“Po hipnozie nic nie będę pamiętać” – Czasami dochodzi do amnezji post-hipnotycznej, natomiast nie u mnie na sesji. Specjalnie daję sugestie, aby wszystko zostało zapamiętane. Mi również zależy, abyś miał się czym chwalić znajomym.

“Hipnoza zmieni moją osobowość” – Nic bardziej mylnego, jeszcze się taki przypadek nie trafił. Hipnozę wykonujesz na sobie, bazując na swoich doświadczeniach, symbolach, odrzucasz lub przyjmujesz moje sugestie. Zmiana zachodzi, natomiast pod względem lepszej jakości życia. Twoja osobowość pozostaje nienaruszona. Jeśli nie lubiłeś koloru czerwonego, rodzynek i choleryków, to nadal możesz ich nie lubić. Chyba, że sam poprosisz o zmianę np stosunku do choleryków. Wtedy przyjmiesz moje sugestie dotyczące kontaktów z cholerykami, ponieważ sam chcesz tą zmianę.

“Hipnoza to magia” – Nie, to wiedza na temat pracy z podświadomością. Naturalny stan umysłu, który doświadczasz kilkanaście razy dziennie nieświadomie.

“Stosowanie hipnozy jest zakazane przez Kościół” – W 1956 roku papież Pius XII dopuścił stosowanie hipnozy w celach leczniczych. Do chwili obecnej kościół nie ma nic przeciwko.

“Nie jestem podatny na hipnozę” – Oczywiście, że z jedną osobą pracuję się błyskawicznie, a z inną mozolnie. Dlaczego tak się dzieje? Na odpowiedź składa się wiele czynników, które znajdziecie w zakładce “o hipnozie”. Nie ma czegoś takiego jak podatność na hipnozę, zatem przykro mi, nie masz już wymówek, Ciebie również zahipnotyzuję.

O hipnozie

Umów Się Na Sesję

Czego dokonuję na sesjach? Prawdziwej, nie do zakwestionowania transformacji. Uwalniam ludzi od traum, blokad, wszelkich problemów natury psychicznej, psychosomatycznej oraz konsekwencji przeszłości, na które zazwyczaj nie mieli większego wpływu.
Ludzie łapią impas w pewnym obszarze życia i nie wiedzą jak mogą się z niego wydostać albo nie wiedzą jak mogą coś zmienić, co sprawi, że ich życie nie zatoczy kolejnego koła. Jeśli zostaniesz moim klientem, zajmę się Tobą całym swoim umysłem, sercem i duszą, bo właśnie dla Was poszłam taką drogą zawodową, którą stale rozwijam i będę wykonywać już zawsze.
O hipnozie

Co to jest autohipnoza

Autohipnoza to inaczej samodzielna hipnoza. W autohipnozie sami siebie wprowadzamy w trans hipnotyczny bez pomocy hipnoterapeuty.

Trans hipnotyczny nie jest snem, magią ani czymś poza naszą kontrolą, więc autohipnozy nie trzeba się obawiać. Wręcz przeciwnie – warto ją stosować regularnie, żeby np. lepiej radzić sobie ze stresem w codziennym życiu czy łatwiej i szybciej osiągać swoje cele.

Warto wiedzieć, że sportowcy stosują autohipnozę, żeby przygotować się mentalnie do startu w zawodach. Kiedy większość zawodników znajduje się na bardzo porównywalnym poziomie fizycznym i profesjonalnym, o ostatecznym zwycięstwie bardzo często decyduje głowa, czyli nastawienie i przekonania. 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że stan hipnotyczny to bardzo naturalny stan i że już wielokrotnie w nim się znajdowały. Wszystkie te momenty, kiedy koncentrujemy uwagę maksymalnie do wewnątrz i jesteśmy bardzo skupieni można nazwać transem. Kiedy przyjrzymy się małemu dziecku, które z otwartą buzią ogląda bajkę, zauważymy, że ono całym sobą jest w tej bajce. Nie śpi, ale jest całkowicie wciągnięte w świat na ekranie. To jest właśnie przykład transu hipnotycznego. 

Wszystkie dodatkowe metody należą do niekonwencjonalnych dróg leczenia i wsparcia klienta.

O hipnozie

Zalety autohipnozy

Zaletą autohipnozy jest to, że możemy ją stosować gdzie chcemy i kiedy chcemy. Oczywiście nie podczas jazdy samochodem czy sytuacji, w których nasza uwaga powinna być skierowana na zewnątrz, bo zależy od tego bezpieczeństwo nasze i innych ludzi.

Na samym początku ważne będzie zapewnienie sobie odpowiednich warunków, czyli ciszy i spokoju, choć niektórym ludziom pomaga łagodna i relaksująca muzyka. Chodzi o to, żeby bodźce z zewnątrz nas nie rozpraszały. Z czasem, kiedy nauczymy się wchodzić w stan głębokiego relaksu szybko i w pewnym sensie automatycznie, będziemy mogli zastosować autohipnozę w różnych sytuacjach i warunkach.

Drugą zaletą autohipnozy jest umiejętność uspokajania swojego umysłu. Jest to ważna kompetencja nie tylko dla ludzi z poważniejszymi problemami takimi jak nerwica czy ataki paniki, ale praktycznie dla każdej osoby, która doświadcza mniejszego lub większego stresu w życiu.

Praktycznie każdy z nas chce lepiej sobie radzić z wyzwaniami na co dzień, a autohipnoza daje poczucie mocy i kontroli. Autohipnoza pomoże m.in. przy problemach z zasypianiem, które związane są z gonitwą myśli lub napięciem w pracy.

Kolejna zaleta autohipnozy będzie istotna dla osób, które korzystają z sesji u hipnoterapeuty. Dzięki regularnie stosowanej autohipnozie wejście w stan hipnotyczny w gabinecie, często po całym dniu pełnym stresu, jest po prostu łatwiejsze i szybsze.

Wreszcie autohipnoza może być spersonalizowana. To znaczy, że możemy ją przeprowadzać w taki sposób, żeby była bardzo dobrze dopasowana do nas samych i naszych potrzeb. Możemy wybrać techniki, słowa i obrazy w umyśle, które będą do nas szczególnie przemawiać i z którymi będziemy się dobrze czuć.

O hipnozie

Korzyści z Autohipnozy

Chcesz wiedzieć więcej

Nasze szkolenia mogą całkowicie zmienić perspektywę Twojego myślenia i zrozumienia mechanizmów funkcjonowania psychiki w odmiennych stanach świadomości.
O hipnozie

W jaki sposób przygotować się do autohipnozy

Na początek warto zrozumieć, czym ona jest, a czym nie jest. Jeśli podejdziemy do autohipnozy z lękiem albo negatywnymi przekonaniami, nie będziemy mogli samodzielnie i skutecznie jej stosować. Potrzebna jest otwarta głowa i pozytywna ciekawość. Na szczęście w Internecie znajdziemy wiele filmów przygotowanych przez certyfikowanych terapeutów – możemy posłuchać teorii i zobaczyć praktyczne wskazówki. 

Następnie trzeba poćwiczyć wchodzenie w stan głębokiego relaksu i hipnotycznego transu. Musimy doświadczyć tego stanu, żeby wiedzieć, jak to jest i do czego tak naprawdę dążymy w autohipnozie. Istnieje wiele technik, które w tym pomagają. Ważne jest, żeby wybrać taką, która do nas przemawia i z którą czujemy się komfortowo. Niektórym osobom najbardziej pomaga konkretny sposób oddychania, innym wizualizacja, czyli odtwarzanie w myślach pozytywnych i wzmacniających obrazów. Jednym ze sposobów na wejście w trans hipnotyczny jest np. odliczanie od 100 w dół i otwieranie oczu na parzyste liczby, a zamykanie na nieparzyste. 

Ostatnim krokiem jest zadecydowanie, jaki cel ma mieć nasza autohipnoza. Czy chcemy po prostu czuć się spokojniej na co dzień, czy chcemy pracować nad pewnością siebie, czy może teraz najbardziej potrzebujemy wzmocnić odporność organizmu? Od celu będą zależeć sugestie, które zastosujemy w autohipnozie. 

Sposobów na to, jak przeprowadzić autohipnozę od A do Z jest sporo, więc najlepiej obejrzeć filmy i poczytać artykuły, żeby znaleźć ten, który nam najbardziej odpowiada. Autohipnoza, tak jak hipnoza, polega na skierowaniu uwagi do wewnątrz. Nie powinniśmy się podczas niej rozpraszać i zerkać np. do notatek. Z tego powodu warto przygotować sobie skrypt lub nagranie, w którym krok po kroku sami siebie przeprowadzamy przez cały proces autohipnozy od wprowadzenia w trans, poprzez sugestie aż do wyjścia z hipnozy.