Hipnoza regresyjna: regresja do poprzednich wcieleń

Co to jest hipnoza regresyjna?

Regresja to inaczej cofanie się. W hipnozie regresja oznacza cofnięcie się do tych wydarzeń w naszym życiu, które mogły mieć wpływ na to, jak funkcjonujemy obecnie. 

Z kolei regresja do poprzednich wcieleń pozwala na przyjrzenie się obrazom, emocjom i przeżyciom, które miały miejsce jeszcze wcześniej, czyli przed narodzinami. Mogą to być momenty bardzo odległe, nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni. 

W praktyce hipnoterapeutycznej cofanie polega na tym, że podświadomy umysł przypomina sobie różne istotne wspomnienia. Bez transu hipnotycznego, dzięki któremu umysł jest w stanie głębokiego relaksu, nie uzyskalibyśmy do nich dostępu.

Czy regresja do poprzednich wcieleń jest bezpieczna

Niektóre osoby mogą się obawiać, że hipnoza regresyjna przypomni im wydarzenia, z którymi nie będą sobie mogli poradzić. 

Trzeba jednak mieć na uwadze, że celem hipnozy, w tym regresji do poprzednich wcieleń, jest uwolnienie się od traumy, a nie przypominanie sobie trudnych wspomnień, żeby do nich później wracać.

Jest wręcz odwrotnie. Dzięki hipnozie możemy w końcu sobie z nimi poradzić i pójść dalej. 

Poza tym, hipnoterapeuta czuwa nad bezpieczeństwem i nie dopuści do sytuacji, w której trauma mogłaby się pogłębić lub w inny sposób wpłynąć negatywnie na umysł. 

 

Jak wygląda sesja hipnozy regresyjnej

Jak każda sesja hipnozy, regresja hipnotyczna również zaczyna się od wprowadzenia w stan transu hipnotycznego. Trans hipnotyczny to stan głębokiego relaksu, w którym podświadomość otwiera się na sugestie, a umysł racjonalny, choć w pełni świadomy, jej w tym nie przeszkadza.

 

Następnie hipnoterapeuta, wypowiadając odpowiednie słowa i wskazówki, pomaga podświadomości powędrować do najstarszych wspomnień związanych z danym problemem. Pojawiają się obrazy, które jak po nitce do kłębka prowadzą do zrozumienia np. choroby czy źródła lęku. 

 

Kolejnym etapem jest poradzenie sobie z tymi trudnymi sytuacjami i związanymi z nimi emocjami. Dzięki temu, że osoba znajduje się w transie hipnotycznym, podświadomość przyjmuje uzdrawiające sugestie i zyskuje nowe spojrzenie na to, co się wydarzyło. 

 

W czym pomaga regresja do poprzednich wcieleń

► w zrozumieniu niekorzystnego schematu, z którego trudno się wydostać (jeśli np. ciągle popełniasz ten sam błąd lub wybierasz nieodpowiednich partnerów)

 

► w pozbyciu się blokad, które nie pozwalają Ci się rozwijać (w życiu prywatnym czy zawodowym)

 

► kiedy z pozoru wszystko jest w porządku, ale jednak w środku czujesz, że coś nie gra

 

► w dotarciu do prawdziwego źródła problemu (kiedy np. nie możesz wyzdrowieć, choć robisz wszystko w tym kierunku)

 

► kiedy czujesz tzw. zafiksowanie na czymś, nie potrafisz odpuścić i nie wiesz dlaczego

 

► w zrozumieniu swojej duszy i wyborów życiowych

 

► kiedy odrzucasz jakąś część siebie

 

► w uwolnieniu trudnych emocji, zrozumieniu ich i odzyskaniu poczucia kontroli

 

Jeśli interesuje Cię hipnoza regresyjna, kliknij Zarezerwuj Sesję u góry strony i umów się na bezpłatną rozmowę wstępną.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on tumblr
Tumblr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz porozmawiać o hipnoterapii bezpośrednio? Zostaw swój numer, a skontaktuję się z Tobą