Hipnoza a lęki, fobie i ataki paniki
Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby, czym jest lęk. Mniejsze i większe sytuacje stresowe przydarzają się przecież każdemu. Jednak u niektórych ludzi lęki pojawiają się tak często i są tak intensywne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.
Lęk może być bardzo konkretny (np. lęk przed lataniem, przed pająkami) lub być ogólnym uczuciem niepokoju, które towarzyszy danej osobie w wielu różnych momentach w ciągu dnia.
Lęk zwykle odczuwamy zarówno w ciele jak i w umyśle.
Fizyczne objawy lęku to m.in.:
- suchość w gardle
- pocenie się
- skurcze i bóle brzucha
- jąkanie się
- szybsze bicie serca
- trzęsienie się
- tiki nerwowe
- ucisk w klatce piersiowej
Do mentalnych symptomów lęku zalicza się:
- niepokój
- czarne myśli
- uczucie odrealnienia
- gonitwę myśli
- poczucie bezradności i niemocy
- poczucie zagrożenia
Hipnoza a lęki, fobie i ataki paniki
To zupełnie normalne, że czasami odczuwamy lęk związany z różnymi sytuacjami w życiu. Problem pojawia się wtedy, kiedy tych trudnych momentów jest tak dużo, że nasz układ nerwowy nie ma okazji prawdziwie się zregenerować.
Przeciążony układ nerwowy zaczyna reagować stresem i lękiem nawet wtedy, kiedy nie ma ku temu żadnych powodów. Z czasem napięcie się kumuluje i dochodzi do ataku paniki, który zwykle postrzegany jest jako coś bardzo zaskakującego i niespodziewanego. W rzeczywistości jest konsekwencją życia w ciągłym stresie i wołaniem organizmu o odpoczynek.
Ponieważ atak paniki odbiera kontrolę nad ciałem i umysłem, większość osób zaczyna się bać jeszcze bardziej. Pojawia się więc silny lęk przed kolejnym atakiem paniki. To właśnie w tym momencie ludzie wpadają się w błędne koło lęku i często przez długi czas nie potrafią się z niego wydostać.
Hipnoza - skuteczny sposób na wyjście z pętli lęku
Lęk to bardzo pierwotna emocja związana z naszym przetrwaniem. Dlatego tak mocno oddziałuje na naszą podświadomość. Często możemy nawet nie wiedzieć czy nie pamiętać, kiedy pętla lęku tak naprawdę się zaczęła lub jaka jest jej prawdziwa przyczyna.
W hipnozie jesteśmy w stanie odnaleźć źródło problemu, a następnie je zneutralizować. To sprawia, że błędne koło zostaje przerwane i nie ma już konieczności ciągłej walki z samym sobą. W ten sposób w podświadomym umyśle pojawia się spokój, a układ nerwowy przestaje reagować nieadekwatnie na sytuacje zewnętrzne.
Hipnoza skutecznie pomaga w różnych rodzajach lęków i fobii.
- fobia społeczna, lęk społeczny
- ogólne stany lękowe
- ataki paniki
- lęk przed porażką
- niepokój
- lęk przed wystąpieniami publicznymi
- lęk przed pająkami
- lęk przed przestrzenią
- lęk przed lataniem
- nerwica lękowa
- lęk przed bliskością
- lęk przed prowadzeniem auta
Jeśli chcesz się upewnić, czy hipnoza sprawdzi się w przypadku Twojego problemu, kliknij przycisk Zarezerwuj Sesję u góry strony i umów się na na bezpłatną rozmowę telefoniczną.