Obserwuj nas:
+48 663 882 916
biuro@hipnozazmiany.pl

Hipnoza sensualna, czyli dobry seks zaczyna się w głowie

Na jakość życia seksualnego mogą mieć wpływ bardzo różne czynniki. Dla kobiety niezwykle ważne jest np. zaufanie do partnera, a dla mężczyzny – przekonanie, że jest w stanie ją zaspokoić.

Jeśli problemy w tej sferze nie wynikają bezpośrednio z kwestii zdrowotnych, wtedy warto sobie przypomnieć, że dobry seks zaczyna się w głowie, a dokładnie – w podświadomym umyśle.

Nie bez powodu mówi się czasem, że mózg to najseksowniejsza część ciała. Jeśli w naszym umyśle obrazy i przekonania na temat seksu nie są pozytywne, ciało również nie zareaguje w taki sposób, w jaki byśmy chcieli.

Ciało słucha i wierzy w to, co mówi głowa. Problem często polega na tym, że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie ten wewnętrzny, negatywny dialog psuje im całą radość z seksu.

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu seksualnym coś nie gra, a jednocześnie pod względem zdrowotnym wszystko jest w porządku, możesz skorzystać z hipnozy, dzięki której dowiesz się, jakie jest źródło problemu.

A może już je znasz, ale nie wiesz, co z tym wszystkim zrobić? Hipnoza nie tylko pozwala poznać przyczynę problemu, ale również ją usunąć. I to w dość szybkim czasie w porównaniu z innymi metodami.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki hipnozie unikniesz stosowania sztucznych wspomagaczy.

Jakie problemy seksualne rozwiązuje hipnoza?

Traumy

Często ludzie, którzy doświadczyli głębokiej i bardzo poważnej traumy seksualnej, latami nie mogą dojść do siebie. Dzieje się tak m.in. dlatego, że zostały przekroczone wszelkie możliwe granice, nie tylko ta cielesna/fizyczna, ale również emocjonalna i duchowa. Ponadto przemoc seksualna, jak żadna inna, angażuje wszystkie zmysły, więc później wystarczy jakiś mały element (np. zapach, kolor), żeby wszystkie trudne wspomnienia w sekundę odżyły.

Jeśli osoba, która doświadczyła przemocy seksualnej, na domiar złego nie otrzymała później wsparcia i zrozumienia od najbliższych i nie skorzystała z profesjonalnej pomocy, trauma pogłębia się jeszcze bardziej.

W hipnozie, w przeciwieństwie do klasycznej terapii opartej na świadomej analizie wydarzeń, docieramy do podświadomości, która przechowuje te wszystkie obrazy i wspomnienia. Hipnoterapia daje też narzędzia, dzięki którym można je zneutralizować, czyli sprawić, żeby już nie bolały i nie nawracały.

Negatywne przekonania

Seks to wciąż temat tabu. Nawet jeśli nie doświadczyłeś/łaś traumy takiej jak molestowanie lub gwałt, w Twoim umyśle mogą znajdować się bardzo negatywne przekonania na temat tej sfery życia. Zwykle wynikają np. ze sposobu wychowania, zawstydzania przez dorosłych lub komunikatów zasłyszanych na lekcjach religii lub w kościele.

Jako dzieci nie mamy możliwości kwestionowania „prawd”, które przekazują nam dorośli. Czasem nawet w bardzo dobrych i zdrowych rodzinach zdarza się, że dorosły rzuci od niechcenia hasło, które dziecięcy mózg zamieni w bardzo negatywne przekonanie na temat swojego ciała lub bliskości między dwojgiem ludzi.

Dzięki hipnozie możesz się od nich uwolnić i wreszcie poczuć się dobrze w swoim ciele i w fizycznej relacji z drugim człowiekiem.

Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk

W przypadku mężczyzn pojedyncza sytuacja, podczas której nie stanęli na wysokości zadania lub doświadczyli innych problemów z erekcją, może być początkiem błędnego koła. Im bardziej się starają, tym większy stres, a im większy stres i napięcie, tym bardziej nie wychodzi. W hipnozie przerywamy błędne koło, likwidujemy negatywne przekonania  oraz zwiększamy pewność siebie.

Niskie libido

Może wynikać z zaburzeń hormonalnych, przepracowania czy nadużywania alkoholu. Jeśli fizyczna przyczyna została wykluczona, to tak jak w przypadku innych problemów, trzeba przyjrzeć się obrazom i myślom, których podświadomy umysł się trzyma.

Zahamowania i wstyd

Wielu osobom wstyd, blokady i zahamowania nie pozwalają cieszyć się chwilą. W hipnozie docieramy do sytuacji, przez które te negatywne uczucia się pojawiły. Następnie je neutralizujemy. Kiedy w podświadomym umyśle blokad już nie ma, ciało również może odpuścić i po prostu być tu i teraz. 

Bolesny stosunek

Bolesny stosunek dotyczy w zasadzie tylko kobiet. Ból podczas seksu bardzo często jest powiązany z różnymi jednostkami chorobowymi i w pierwszej kolejności należy je wykluczyć. Jeśli jednak zdrowa kobieta odczuwa ból podczas zbliżenia, trzeba przyjrzeć się psychice, a dokładnie temu, co jej podświadomość myśli o seksie. W hipnozie można to zrobić w bezpieczny i skuteczny sposób. 

Brak orgazmu

Niestety jeszcze wiele kobiet wychowywanych jest w duchu, że nie wypada. Nie wypada głośno się śmiać, nie wypada żywiołowo reagować, nie wypada patrzeć na własne ciało z podziwem, nie wypada pokazać, że jest Ci dobrze, bo co sobie facet pomyśli. To zaledwie kilka z blokad, które mogą wpływać na brak orgazmu. 

Dzięki hipnozie możesz odzyskać swoją naturalną, kobiecą spontaniczność.

Brak pewności siebie

Brak pewności siebie w seksie może wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, kompleksów, pierwszych niezbyt udanych doświadczeń seksualnych.

Bez względu na przyczynę w hipnozie docieramy do źródła problemu, a następnie usuwamy to, co blokuje daną osobę przed byciem pewnym siebie w łóżku.

Większa bliskość i głębsze orgazmy

Czasami wszystko jest w porządku. Jest zaufanie, pewność siebie i satysfakcja obojga partnerów. Ale mimo wszystko czegoś brakuje lub pojawia się instynktowne poczucie, że można wejść na wyższy poziom.

Dzięki hipnozie można nauczyć się, jak pogłębiać doznania, jak lepiej się zgrać i dopasować, jak przestać myśleć o codziennych sprawach podczas seksu, jak szybko wejść w nastrój i mieć większą ochotę.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia seksualnego (np. podnieść jakość orgazmów lub sprawić, żeby wasza relacja była głębsza i bardziej satysfakcjonująca), umów się na wstępną rozmowę telefoniczną, klikając przycisk Zarezerwuj Sesję u góry strony.

Sandra Jakubowska

Sandra Jakubowska

Udostępnij:
blog

Powiązane artykuły

Hipnoterapia dzieci

Temat hipnoterapii dzieci budzi wiele niepokoju i kontrowersji wśród rodziców – postaram się więc przybliżyć  to zagadnienie . Osoby,które szukają tej formy terapii ( dla

Czytaj więcej »
Hipnoterapia żałoby

Temat żałoby towarzyszy nam od zawsze. Strata bliskiej osoby, czy to poprzez śmierć czy opuszczenie, strata pracy, majątku, zdrowia, poronienie… Doświadczamy ich niezależnie od wieku,

Czytaj więcej »
Hipnoza Regresyjna

Co to jest hipnoza regresyjna? Regresja to inaczej cofanie się. W hipnozie regresja oznacza cofnięcie się do tych wydarzeń w naszym życiu, które mogły mieć

Czytaj więcej »
komentarze

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *